خانه | آرشیو | پست الکترونیک
سال ابهام ها!

دیر زمانی است که نیت می کنم بنویسم اما هر بار به بهانه ای این اتفاق صورت نمی گیرد. یکبار بخاطر مشغله کاری فراوان، یکبار دیگر بخاطر کم حوصلگی، یکبار هم شاید بخاطر عدم داشتن موضوع جالبی برای طرح شدن در جامعه ی مجازی.

اما به رسم همه ساله معمولاً سعی می کنم در اولین روزهای اولین ماه سال جدید مطلبی را به رسم یادگاری در این وبلاگ بگذارم تا به طریقی تجدید دیداری با دوستان گذشته کرده باشیم و اعلام حیات.

امسال اما شروع این نوشته سرآغاز ابهامهای زیادی است.

اینکه چرا لحظه تحویل سال نو بی سر و صدا و در سکوتی ابهام برانگیز آغاز شد!

اینکه آیا با شرایط موجود تیم ملی فوتبال ما به جام جهانی خواهد رفت یا نه!

اینکه آیا وضع اقتصادی دچار تغییر می شود یا به همین وضع ادامه پیدا می کند که خود سر منشاء اتفاقات ناخوشایند و ابهام برانگیز دیگری است!

اینکه آیا اتحاد ملی اتفاق خواهد افتاد و در انتخابات آتی تغییری اساسی در سیستم مدیریت کشور مشاهده خواهد شد! (مدیریتی که تا این لحظه باعث وارد آمدن زیانهای زیادی به اقشار مختلف جامعه شده است).

 در واقع نمی توان به صراحت و قطعیت پیش بینی کرد که امسال چگونه خواهد گذشت و چه سرنوشتی در انتظار شهروندان ایرانی خواهد بود.

تجار و کسبه و کارمندان در کوچه پس کوچه های مشکلات مالی با دهها معضل پیش روی دست و پنجه نرم می کنند و هرگز نمی توانند برنامه ای حتی برای فردای خود تنظیم کنند.

خانواده ها بدلیل همین مشکلات تلاش می کنند تا با صرفه جویی که از ماهها پیش آغاز کرده اند (پیش از آنکه اکنون بزرگان این مملکت به فکر آن افتاده اند) بتوانند جلو فشارهایی که بواسطه بی تدبیری ها و آزمون و خطاهایی که دولتمردان ما بر آن پا فشاری می کنند فائق آیند.

امسال سال تردید ها و نگرانی هاست. نمی خواهم تنگ نظرانه و از زاویه ای منفی به اتفاقات پیش رو نگاه کنم اما این را هم نمی شود کتمان کرد که بسیاری از افراد جامعه در شرایط نه چندان مناسبی به سر می برند.

اما امید هست و زندگی جریان خواهد داشت ...

|+| نوشته شده توسط raha در ۱۳۸۸/۱/۱٩ و ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ | پيام هاي ديگران ()