خانه | آرشیو | پست الکترونیک
 

سید خندان ؛ خداحافظ

 

بیانیه وبلاگ نویسان

 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ


 

زود بود آمدنش هنوز  

موج اشتیاق بی سابقه مردم پناهش بود و دریای حوادث پیش رویش .  

در وبلاگ یکی از دوستان که زیر عکس  آقای خاتمی نوشته بود (بارانی در کویر) به نظر جالب و درست آمد.

عده ای گفتند نخواهد توانست کاری را از پیش ببرد، یا استعفا میدهد و یا مجبور به استعفایش میکنند. اما دیدیم که چنین نشد.

آن عده هنوز هم میگویند که هیچ کاری نکرد! نمی دانیم چگونه میتوانند وجدانشان را راضی نگه دارند از اینکه میبینند ایران 84 بسیار متفاوت از ایران 75 شده است.

آیا به راحتی و حتی رودررو نقد کردن شخص دوم مملکت بدون هیچ ترس و واهمه ای دستاورد نیست؟

آیا برداشتن موانع فرهنگی گفتمان، هرچند هم که اندک، در جامعه ای که ریشه استبداد هزاران ساله در آن بیداد میکند یک دستاورد نیست؟

آیا فقط تحولی که در سینمای ایران از سال 1378 افتاد کافی برای ثبات این امر نمی باشد. چه زمانی در فیلم ها این قدر انتقاد از نظام و سیستم می شد؟

آیا بالا کشیدن حیثیت ملیمان در چشم جهانیان یک دستاورد نیست؟

خاتمی همان کسی است که وقتی در سازمان ملل سخنرانی کرد با افتخار به دوستان خارجیمان گفتیم که این اندیشمند رییس جمهور ماست.

"من از ایران سرفراز آمده ام …" و سرفرازمان کرد. تا آن زمان غربیان میگفتند که ایرانیان یا دیوانه وار فریاد میکشند ویا دهه ها سکوت عقده وار میکنند. خاتمی بود که این بینش غربی را دچار تزلزل کرد و ما هم مثل آنان راه های مسالمت آمیز تغییر را پذیرفته ایم.

با ایده گفتگوی تمدنهایش خط بطلانی کشید بر ایده برخورد تمدنهای سامویل هانتینگتون امریکایی و دیدیم دنیا چگونه به استقبال این پیشنهاد سر فرود آورد.

شعارش همان شعوری بود که امیر کبیر را به میدان سیاست کشاند: قانون مداری.

این باور که احترام به قانون ابتدای حرکت یک جامعه به سمت توسعه همه جانبه است عمیقترین باوری است که میتواند ما را از بحران به درآرد و این را مدیون خاتمی هستیم.

نمیخواهیم بگوییم با تمام وجود حامی آقای خاتمی هستیم اما معتقدیم در این هنگامه که سیاست مداران ما از محافظه کار تا اصلاح طلب هیچ یک به اندازه سید محمد خاتمی نتوانستند به اصول دموکراسی پایبند باشند او پایبندی خود را در عمل نشان داد و جزو معدود سیاستمدارانی است که به هنگام رفتنش کسی از فساد سیاسی و افتصادی او سخنی به میان نمی آورد.

اگراینها دستاوردهای بزرگی نیستند پس چه هستند؟!

ما در طی این سالها هزینه‌های گزافی را برای آزادی پرداخت کرده‌ایم و اکنون منصفانه نیست دستاوردهایی را که به قیمت ده‌ها زندانی، توقیفهای مکرر روزنامه‌ها و دانشجویان آسیب دیده از جنگ قدرت  بدست آورده‌ایم به آسانی لا پوشانی کنیم.

اینک فرصتی پیش آمده است تا با نگاهی به گذشته ادامه راه را  برای آینده خود ترسیم کنیم.

ما وبلاگ نویسان بپاس تلاشهای جناب آقای سید محمد خاتمی در تلاش برای شنیدن صدای مخالف، ایجاد حداقلهای آزادی در جامعه، احیای لزوم پاسخگویی قدرت در برابر اراده شهروندان، تشکیل صندوق ذخیره ارزی برای امروز و فردای ایرانیان و گسترش صنعت IT   در اقدامی نمادین و ماندگار سه شنبه 11 مرداد ماه و در آخرین روز کاری دولت آقای سید محمد خاتمی ((  تیتر مشترکی )) را بپاس تلاشهای ایشان در وبلاگهای خود به ثبت خواهیم رساند

هرچند نقد منصفانه را حق خود میدانیم و بر این کار درنگ نخواهیم کرد....

تاریخ نهم مرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و چهار

اسامی وبلاگهای حامی تا لحظه تنظیم بیانیه

هذیاهای یک معمار ، غریب آشنا ،کایزر فیلم ،الف – س – ف  ،روبرتو ،سرزمین باستان ،سکوت سرد ،یادگاری ،شبهای سفید ،قلعه یخیِ ،شب گردهای عاشق ،روشنایی ،به یاد ترانه‌ها ،عشق خونین ،ذهن زیبا ،روز سپید ،آرزوهای حرام ،محمد علی نوری ،یادداشتهای بی پروا ،دموکراسی خواه ایرانی ،دارم از تو مینویسم ،نگاه هرزه ،از تو تا بی نهایت ،نامه‌های یک دختر آزاد ،امیر مقامی ،آنسوی خیال ،حرفهای خوب خوب ،ستاره خانوم ،فلق ،نقاب ،ناله مرغ سحر ،آلاله‌های وحشی ،مصطفی ،مرد خفاشی، دریای زندگی ،سارا ساعی ،دانلود بازی وبرنامه‌های جدید ،اردیبهشت بهشتی ،حرفهایی برای نگفتن ،تازه‌های ادبی ،رد پای روشن باران ، از تو تا بی نهایت ،از روی سادگی ،stanly ،میزند باران به شیشه ،spidmanbat، و ندانسته ،دنیای کوچک من ، در سایه آفتاب ،رها پرشین ،دیگری در من ،شازده خانومی ،کیمیای ناب ،بعضی چه حرفها میزنن ،ترنم ،مست+ان ،گلوله‌های برفی گل آلود ،تقدیم به کویر نشینان ،آبی رنگ عشقه ،I am iranian، کلیشه ،قصر سبز ،اینجا ستاره‌ها خاموشند ،گرگ و شب ،سودا زده ،و ترانه ایست ،کهنه نقاب ،از یک انسان ،دل نوشته‌هایم برای ،قلم توتم من است اکبر گنجی ،سخن بیدار ،عادل نت ،دل دیوونه ،وبلاگ خبری اسماعیل چاپچی ،با تو تا بینهایت ،خودکشی از نوعی دیگر ،شب زاسرار علی آگاه است ،ای یار ای یگانه ترین یار ،نمازخانه کوچک من ، عادی و ...

 

1-  تیتر مشترک وبلاگ نویسان :          سید خندان خداحافظ

 

2- زمان اجرا 11 مرداد ماه 1384 سه شنبه

 

۳- از وبلاگ نویسان عزیز میخواهیم زیر تیتر فوق جهت اطلاع دیگران آدرس وبلاگ راه نو ایران یا وبلاگهای مرتبط را قید کنند

 متن  e_mail   محمد علی ابطحی

From: webnevesht [mailto:abtahi@webneveshteha.com]
Sent: Monday, August 01, 2005 8:34 PM
To: 'senatoranosh@yahoo.com'
Subject:

Salam .man emrooz khoondam ke gharare titre moshtarak bezanin .hala chi shode titre moshtaraketoon.be manam begin plz

سایت خبری بازتاب خبر تیتر مشترک را منتشر کرد

http://www.baztab.com/news/27064.php

|+| نوشته شده توسط raha در ۱۳۸٤/٥/٩ و ساعت ٦:۱٢ ‎ق.ظ | پيام هاي ديگران ()