خانه | آرشیو | پست الکترونیک
sms و مزايای آن

خسته از یک روز پرکار که اتفاقاً تمام برنامه ها و نقشه های از پیش کشیده شده هم نقش بر آب شده بود پشت میز نشسته بودم و در حالی که دفاتر مالی را ورق میزدم و سخت در فکر بودم تا مگر راهی بیابم تا به طریقی از وضعیت موجود در آیم یک پیام کوتاه (sms) برایم ارسال شد.

آنقدر بی حوصله بودم که قصد نداشتم حتی نگاه کنم تا ببینم این پیام از طرف چه کسی است. با خودم گفتم: در این اوضاع و احوال sms کم بود که همین یک مقدار تمرکز را هم به هم بزند و ...

اما بالاخره گوشی را برداشتم. فرستنده پیام دوست عزیزی بود که بارها با او صحبت کرده بودم. در سخنانش همیشه آرامشی است و ...

بی تامل sms  را چک کردم. کوتاه بود و موثر. خودتان را در آن موقعیت فرض کنید و این پیام را بخوانید

Khoda ghovat. Hamin lahze ba ye labkhand khastegito dar kon J

خدا قوت. همین لحظه با یه لبخند خستگیتو در کن

ناخودآگاه خنده ام گرفت. برایم جالب بود کسی که در جريان ماوقع ماجرا نيست چرا بايد هيمن لحظه برايم چنين پيامی ارسال کند. هرچند این کار ممکن است اتفاقی باشد اما مهم تاثیر آن بود که فضای فکری من را دگرگون کرد.

چند دقیقه از پشت میز بلند شدم و در محیط کار قدم زدم.

دوباره به پشت میز بازگشتم و مجدداً به برسی دفاتر مشغول شدم. تصمیمی گرفتم و روز بعد آنرا توسط همکارانم عملی کردم. نتیجه کار همان بود که مدتها بدنبالش بودم و از رسیدن به آن درمانده.

دوست من شاید باور نکند و شاید اصلا فکرش را هم نمیکرد که همین sms توانست این قدر موثر شود اما واقعا این اتفاق افتاد و تاثیرش را یک مجموعه لمس کرد.

راستی اگر در همان لحظه sms  یا تماس نامربوطی برقرار میشد چه اتفاقی می افتاد؟

گاهی گفته های ما حتی اگر یک کلمه ساده کوتاه و عادی باشد  بدون آنکه حتی تصورش را کنیم باعث آثار قابل توجهی در دیگران میشود. چه خوب است این کار را ما هم تمرین کنیم و از ارسال و گفتن پیامهایی از این دست دریغ نکنیم.

از این دوست عزیز بخاطر پیام بجا و بموقعش ممنونم. و از همه آنان که با ارسال پیامهای اینچنینی آرامش را به دوستانشان هدیه میکنند.

 

لينک يک کليپ زيبا در آستانه تولد امام رضا عليه السلام

|+| نوشته شده توسط raha در ۱۳۸٤/٩/۱۸ و ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ | پيام هاي ديگران ()