خانه | آرشیو | پست الکترونیک
و باز هم انتظار

و امروز پرونده ایران پس از آن همه کش و قوس در دستان اعضای شورای امنیت قرار گرفت.

واقعاً حقیقت چیست؟!

چرا بسیاری از دولتهای غربی که خود دارای تکنولوژی هسته ای هستند به هیچ کس پاسخگو نیستند اما ایران باید پاسخگو باشد.

براستی چه امتیازی باید در این میان به برخی قدرتها داده میشد تا کار به اینجا نمی رسید و مهمتر آنکه امروز هزینه این اتفاق چقدر کمتر از آن امتیازات است.

دوستی که اخیراً از ژاپن به ایران سفر کرده بود و در آنجا اخبار ایران را پیوسته دنبال کرده بود وقتی شنید ماجرای ایران به نقطه حساسی رسیده است و دولتمردان ایرانی از عموم مردم خواسته اند با حضورشان در راهپیمایی 22 بهمن نظرشان را صریح و مستقیم به دولتهای غربی اعلام کنند بی درنگ در راهپیمایی شرکت می کند و چند روز پس از آن با کمال تعجب در می یابد که ایران اعلام آمادگی کرده برای مذاکره و احتمالاً توقف فعالیتهای هسته ای.

این هموطن میگفت وقتی با اعتماد آمدیم و فریاد زدیم این حق ماست که به فن آوری هسته ای دست پیدا کنیم تا حد اقل در برابر کشورهای دردسر آفرین منطقه توان دفاع از خود داشته باشیم چرا پایان این ماجرا اینگونه باید رقم بخورد.

بحث بر سر منافع ملی است !

براستی منافع ملی ایران چیست؟

اینکه همکاری خود را با آژانس قطع کنیم، یا به برخی کشورها امتیاز بدهیم و در مقابل حمایت آنان را کسب کنیم یا شاید خود را آماده مجاهدت بزرگ کنیم و یا شاید هم کلا از خیر این تکنولوژی بگذریم و یا عطای تسلیحات هسته ای را به لقایش ببخشیم !

هرچند دولتمردان کشورمان مدعی هستند این فن آوری در جهت صلح آمیز آن استفاده خواهد شد و نه چیز دیگر اما وقتی در همسایگی ما هستند کسانی که ممکن است روزی تهدیدی جدی برای ما باشند کمی غیر منطقی می آید که تنها برای تولید برق از این تکنولوژی استفاده شود.

در اخبار آمده بود که قرار است یک تیم جدید راهی وین شود که از افراد کار کشته و آشنا به دیپلماسی جهانی تشکیل میشوند.

ای کاش اگر واقعاً این خبر صحیح است از ابتدا چنین اتفاقی روی میداد تا این همه هزینه را متحمل نمیشدیم و البته باز باید شکر کرد که به این اجماع رسیده ایم که باید کار را به کاردانش سپرد.

حالا باید با نگرانی و اضطراب منتظر بود و دید مردان سیاسی جمهوری اسلامی ایران چگونه از آرامش و امنیت کشورمان دفاع خواند کرد.

|+| نوشته شده توسط raha در ۱۳۸٤/۱٢/۱٩ و ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ | پيام هاي ديگران ()