ايران در آستانه تصميم تاريخی !

این روزها کشورمان در شرایط حساسی قرار گرفته است. از سویی پرونده ایران بر روی میز آژانس انرژی اتمی تا رسیدن به سرانجامی مبهم و چه بسا دردسر آفرین چند گامی بیشتر فاصله ندارد و از سویی دیگر اولین لایحه بودجه دولت جدید بر روی میز نمایندگان مجلس آماده است تا سالی متفاوت را برای ملت ایران رقم بزند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

البته سال متفاوت ایرانیان از نظر دولتمردان سالی به یاد ماندنی است که مردم معنا و مفهوم عدالت را به راستی خواهند چشید و امید به آینده در جوانان افزایش می یابد و از سویی دیگر و از نظر کارشناسان اقتصادی چه آنان که همسو با دولتند و چه آنان که منتقد دولت متفاوت از این جهت که کشور دچار بحران اقتصادی سنگینی خواهد شد که تورم به بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت و فشار اقتصادی بیش از پیش بر مردم وارد میشود.

این روزها نشسته ایم و تنها به ادعاهایی گوش میکنیم که خدا میداند ضمانت اجرایی آنها چیست!؟

دولتمردان امروز ای کاش با این همه انتقادی که از دولت قبل میکنند حداقل یک درس را از دولت گذشته می آموختند و به جای اینکه از رای بالای ملت برای موج سواری و سخن راندن و به چالش کشیدن سیاست دولتهای غربی استفاده میکردند لا اقل تدبیر میکردند و با سیاست ورزی و ظرافت این اجماع جهانی را که علیه ایران بوجود آورده اند خنثی میکردند.

این روزها ادعای مهرورزی کاش کمی جای خود را به سیاست ورزی میداد!

کاش روزی نرسد که برگردیم و به تندروی و بی تدبیری خود معترف شویم.

این روزها کاش گرهی را که میشود با دست باز کرد با دندان به جانش نمی افتادیم.

 

/ 7 نظر / 13 بازدید
k.m

متنتون را خوندم..... اطلاعات مفيدی بود.......

علي

سلام رها خانم. كاش كه گوش شنوايي بود و اين انتقاد شما را به دل مي‌شنيد شايد در ان صورت...

مكتوب

سلام.. در مورد مطلبتون بايد بگم منم از طریق رادیو مجلس پیگیر سرنوشت بودجهء‌۸۵ هستم . واقعآ مسئلهء‌مهميه ..... ولی خدا کنه من در اشتباه باشم ولی اونچه که من استنباط ميکنم اینه که بودجه تقریبآ ۷۰٪ برای راضی نگهداشتن مردم و ۳۰٪‌ برای کارهای زیربنایی بسته شده . که ترکيب خوبی نيست ولی شايد تو اين شرايط راهی هم جز اين نداشتند :‌ جامعه از فقر داره منفجر ميشه . نميدونم اما فکر کنم اگه من بودم هیچوقت تمام ( منصفانه تر بگم قسمت اعظم ارثیهء‌ پدری یه بچه رو براش شکلات و اسباب بازی نمیخریدم فقط برای اینکه بگه (( عمو چه مهربونه !!)) ..

مكتوب

در ضمن « در مورد کامنت حکیمانه تون :عرض کنم اعتماد يعنی بستن راه بر هرگونه شک و ترديد که اساس عقلانيته .. و از سوی ديگر کاری که خیله میکنه عقلتو دور ميزنه ....... خدا بروز هيچکس نياره خيلی سخته تو جايی که دلتو فرستادی سرشکسته برگرده و عقلت هم که انگار منتظر همين لحظه بوده (( من که گفتم ... )) هاشو شروع کنه .

Ehsan

کاش...کاش...کاش........ اين کاشکيا زيادن.خيلی زياد.............................. ولی چه فايده؟؟؟ اصلا نبايد ميگذاشتيم گره بخوره که الا بخوايم با دست باز کنيم يا دندون. اون وقتی که گلوی خودمونو پاره کرديم که سياست بچه بازی نيست~~>>منظورم همون کار هر بز و اين حرفاست<<~~ هيچکس صدامونو نشنيد. هيچی.هيچی.اعصاب هيچيو ندارم خوش باشيد

mm312

سلام دوست قديمی ! نميدونم منو بجا مياری يا نه؟ سايت کنکور ! بهرحال از اينکه اينجا و از تو کامنتهای مو پيدات کردم خوشحالم. ضمنا به ايده و نگاهت در اين وبلاگ تبريک ميگم. شاد و سبز باشی.

فلق

سلام ، خیلی ممنون که به من سرزدید. مطالب قابل تاملی می نویسید .امیدواریم که به مسئولان به آنها توجه کنند. موفق و سرفراز باشید