سالی که گذشت

آخرین ساعتهای سال 1384 را در حالی به پایان برديم که اتفاقات جالب و گاه قابل تاملی در این سال روی داد. خوب یا بد هر چه بود سالی پر از اتفاقات را رقم زد. آنچه  در پی می آید تیتر یک برخی روزنامه ها از آغاز امسال تا این لحظه است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

* به نظر شما کدامیک از اتفاقات زیر برای ایران و کدام یک برای جامعه جهانی اهمیت بیشتری داشته است.

* چنانچه معتقدید اتفاقات دیگری نیز بوده اند که دارای اهمیت  بوده و در اینجا به آنها اشاره نشده خودتان آنها را نام ببرید.

* و دست آخر اینکه پیش بینی میکنید چه اتفاقاتی در سال آینده تیتر یک نشریات و  خبرگزاریها خواهد بود.

* هر چند پیش بینی آن سخت و حتی تصوری بیش نخواهد بود اما دانستن این نظر شاید برای دیگران جالب و از طرفی تعیین  کننده مهمترین موضوعاتی است که کشورمان با آن روبروست.

 

محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران در مجلسـ مرگ پاپ ژان پل دوم

ـ عضویت ایران در وتو پس از 22 بار ناکامی

ـ‌ راه یابی ایران به جام جهانی فوتبال

ـ انتخابات ریاست جمهوری

ـ افزایش قیمت نفت تا 61 دلار

ـ خداحافظی وبلاگ نویسان با خاتمی

ـ درگذشت ملک فهد پادشاه عربستان

ـ انفجار در عراق(800 کشته در حرم امام موسی کاظم)

ـ توفان کاترینا در امریکا

ـ سخنرانی رئیس جمهوری ایران در سازمان ملل

ـ الزام نظارت بر قوای سه گانه توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام

ـ زلزله در هند، پاکستان، افغانستان (بیش از 100000 نفر کشته)

ـ شیوع آنفولانزای مرغی

نماز جمعه تهران 13 آبان 1384ـ سقوط هواپیمای حامل خبرنگاران

ـ سقوط هواپیمای حامل فرماندهان سپاه

ـ پیروزی حماس در انتخابات پارلمانی فلسطین

ـ اعتراض جهان اسلام به کاریکاتور پیامبر اکرم

ـ چالش پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت

ـ انفجار در حرمین کاظمین

/ 14 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روح اله ریاضی

سالی گشاد، بختی آزاد، رزق حلال، شور بی ملال، مجردی و عشق حال، متاهلی و گاز زدن بلال، همنشینی با سگ، دوری از میر و مرگ، بدون آنفولانزا و جنون و وبا و تحریم و تکریم، بدون جناس و سجع و ردیف و قافیه ، برای خودم و خودت و دل و قلوه و جگر و کله پاچه، آرزومندم!

سهيل

به نظر من پیشبینی اينکه چه موضوعی تيتر شماره يک نشريات و خبرگزاری در سال آينده خواهد بود ٬ بر خلاف نظر شما (!) زیاد هم سخت و تصوری بيش نيست (!!) . با داشتن رئيس جمهوری چون جناب آقای دکتر احمدی نژاد (ع) ٬ مسئله ايران ٬ انرژی هسته ای ٬ ( و به احتمال زياد ) عقب نشينی ايران از مواضع هسته ای ٬ و شايد هم تدابير سرسختانه غرب عليه ايران در باب موضوع فوق الذکر ( تحريم و به احتمال ۲٪ اقدام نظامی ) ٬ تيتر اول اصحاب رسانه در سال جديد شمسی خواهد بود . موفق باشيد و مهربان در تمام مراحل زندگي ...

سهيل

در مورد مهمترين اتفاق سال گذشته هم از ديد اين بنده کوچک ٬ انتصاب (!) آقای دکتر محمود احمدی نژاد (ع) به عنوان رئيس جمهور ايران ٬ نيز کليد خوردن عمليات پاکسازی در سپاه ٬ با سقوط هواپيمای حامل سرداران پریروزی و سرباران ديروزی و شهدای عزيز امروزی (!) ٬ و مهمتر از همه (بسيار بسيار مهمتر که کاش آن را نيز ذکر ميکرديد !) سپردن مهمترين اختيارات رهبری به آقای هاشمی ٬ که همانا نظارت بر سه قوه بودکه آقای خامنه ای در عين ناباوری بخشی از مهمترين اختيارات شان را به ايشان داد و حتا در نماز عيد فطر اين دو اينقدر نزديک به هم بودند که مشخص نبود آقای هاشمی دست چپ آقای خامنه ای ست يا بلعکس ( اشاره به اينکه در قدرت او که دست راست سردمدار می ايستد دارای اختيارات و قدرت بيشتری ست تا آنکه دست چپ ايستاده ست ) اين کار شايد پيامی بود به دنيا که زياد محمود (ع) را با آن حرفهای آنچنانی اش جدی نگيريد ... خوب اين هم نظرات من است ...هرچند که کودکانه به نظر ميرسد . بزرگان به بزرگی خود بخشند و کودکان به صداقت کودکی مان !

parsa

مهمترين اتفاق در سال جاری در ايران و در دنيا رياست جمهوری احمدی نژاد بود که در عرض ۶ ماه جهان را تکان داد!خيلی از اتفاقات ديگر در اين ليست نتيجه ی رياست جمهوری احمدی نژاد هستند. در سال آينده هم احتمالا جنگ سرد بين متحدان آمريکا و متحدان ايران(اگر متحدی برایمان بماند)را در پيش داشته باشيم.سال نو مبارک!

آريابد

انتخاب از قبل برنامه ريزي شده احمدي نژاد شايد سر منشا ۸۰ درصد اخبار شد . انرژي هسته اي و تهديدات دنيا،انكار هلوكاست،تحريم،شوراي امنيت و ... همه در اثر ظهور احمدي نژاد به تيتر اول تبديل شد به نظر من امسال سال ترس و نگرانيه!و ساكنين در ايران دوران بدي رو پيش رو داريم! و همچنان ايران و احمدي نژاد نماد وحشت جهانيان و تيتر يك باقي خواهند ماند!

mm312

دلتان در آغازين روزهای سال نو، مملو از سرور و شادمانی باد. گشايش و شروع سال نو را که نمايشی از تولد دوباره و تحول از ممات به حيات است، با گراميداشت اربعين سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) به نظاره مينشينيم. هر روزتان نوروز باد. ضمنا به نظر من: ـ چالش پرونده هسته ای ایران در شورای امنیت برای ايران و جهان مهم و حياتی است. بازهم همين مسئله تير مهمترين اخبار در سال آتی خواهد بود.

آرام

ميخوام بيشتر فکرکنم با اجازتون ولی نظرمو حتما ميگم

آرام

سلام شما نميذلری من به قولی که به بابام دادم عمل کنم !!! اشکال نداره مسئله ی هسته ای ايران مشکل کمی نيست من ميگم مهمتره اما انتخاب آقای احمدی نژاد هم کمتر ازاون نيست خدايی !؟ راجع به جهان زياد فکر نکردم فکر ميکنم بعدا ميگم بهتون اینکه درآینده چی مهمترینه رو هم بذار فکرکنم قول میدم بگم موفق باشین یاحق

ازگمی

با سلام و آرزوی داشتن سالی پر بار برای شما. عرض شود که حرکت خودجوش مسلمانان در اقصی نقاط جهان اسلام از آن نظر که بازگشت مسلمانها که در دنیای امروز صاحب ثروت،توانائی و استعداد فراوان می باشند را به نقطه اشتراک همه گروه ها و مذاهب اسلامی یعنی وجود شریف حضرت پیامبر اکرم (ص) را از همه آنچه اتفاق افتاد با ارزش تر و با اهمیت تر می دانم چرا که سوسویی از بازگشت مسلمین به خویشتن خویشتن را رقم میزد. اعتراض جهان اسلام به کاریکاتور پیامبر اکرم