و باز هم انتظار

و امروز پرونده ایران پس از آن همه کش و قوس در دستان اعضای شورای امنیت قرار گرفت.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

واقعاً حقیقت چیست؟!

چرا بسیاری از دولتهای غربی که خود دارای تکنولوژی هسته ای هستند به هیچ کس پاسخگو نیستند اما ایران باید پاسخگو باشد.

براستی چه امتیازی باید در این میان به برخی قدرتها داده میشد تا کار به اینجا نمی رسید و مهمتر آنکه امروز هزینه این اتفاق چقدر کمتر از آن امتیازات است.

دوستی که اخیراً از ژاپن به ایران سفر کرده بود و در آنجا اخبار ایران را پیوسته دنبال کرده بود وقتی شنید ماجرای ایران به نقطه حساسی رسیده است و دولتمردان ایرانی از عموم مردم خواسته اند با حضورشان در راهپیمایی 22 بهمن نظرشان را صریح و مستقیم به دولتهای غربی اعلام کنند بی درنگ در راهپیمایی شرکت می کند و چند روز پس از آن با کمال تعجب در می یابد که ایران اعلام آمادگی کرده برای مذاکره و احتمالاً توقف فعالیتهای هسته ای.

این هموطن میگفت وقتی با اعتماد آمدیم و فریاد زدیم این حق ماست که به فن آوری هسته ای دست پیدا کنیم تا حد اقل در برابر کشورهای دردسر آفرین منطقه توان دفاع از خود داشته باشیم چرا پایان این ماجرا اینگونه باید رقم بخورد.

بحث بر سر منافع ملی است !

براستی منافع ملی ایران چیست؟

اینکه همکاری خود را با آژانس قطع کنیم، یا به برخی کشورها امتیاز بدهیم و در مقابل حمایت آنان را کسب کنیم یا شاید خود را آماده مجاهدت بزرگ کنیم و یا شاید هم کلا از خیر این تکنولوژی بگذریم و یا عطای تسلیحات هسته ای را به لقایش ببخشیم !

هرچند دولتمردان کشورمان مدعی هستند این فن آوری در جهت صلح آمیز آن استفاده خواهد شد و نه چیز دیگر اما وقتی در همسایگی ما هستند کسانی که ممکن است روزی تهدیدی جدی برای ما باشند کمی غیر منطقی می آید که تنها برای تولید برق از این تکنولوژی استفاده شود.

در اخبار آمده بود که قرار است یک تیم جدید راهی وین شود که از افراد کار کشته و آشنا به دیپلماسی جهانی تشکیل میشوند.

ای کاش اگر واقعاً این خبر صحیح است از ابتدا چنین اتفاقی روی میداد تا این همه هزینه را متحمل نمیشدیم و البته باز باید شکر کرد که به این اجماع رسیده ایم که باید کار را به کاردانش سپرد.

حالا باید با نگرانی و اضطراب منتظر بود و دید مردان سیاسی جمهوری اسلامی ایران چگونه از آرامش و امنیت کشورمان دفاع خواند کرد.

/ 10 نظر / 21 بازدید
فلق

دوست عزیز سلام.....، خلاصه کلام اینست که آمریکا قصد آن دارد که انرژی آینده جهان در دست خودش باشد. و ما هرگونه که برخورد نمائیم آنها بهانه های دیگری خواهند تراشید. مگر اینکه بجای شعار و فحش و ناسزا ، با سلاح منطق، علم و تلاش با آنها روبرو شویم.

آرام

سلام رها جان ممنون خبرم کردی حالت چطوره ؟بهتری ؟ يه حرفايی دارم که بهتره اينجا ننويسم اما فکر می کنم ما به اندازه ی کافی از دیپلماسی استفاده کردی ...شايدم تعصبی شدم دارم چرت می گم ولی ...

mm312

سلام. ممنون از لطفت بخاطر اومدنت . اگه امکان داره و تمايل داشته باشی، تبادل لينک کنيم. به اميد ديدار.

آرش

سلام..پست اخرتون روخوندم درهمین رابطه من هم مطلبی درام ...خوشحال میشم یادی ازماکنید....راستی نظرتون درباره ی تبادل لینک چیه؟.....عنوان پست جدید:شاهکاراعتمادسازی به شیوه ی جناب احمدی نزاد!... ((به بچـــه‌هاي تو و من وقتي يه روز بزرگ شدن فردا كه مي‌خوان بدونن كجا به دنيـــا اومـدن بگو جوابمون چيه حرف حسابمون چيه تكليف اون خونه‌اي كه شــده خرابمون چيه تكليف اون خونه‌اي كه شــده خرابمون چيه گناه هرچي كه گذشت به گردن ما بود و هست از ما اگر بتي شكست بـتهاي تازه جاش نشست هيچكس به غير از خود ما از خود ما فريب نخورد هيچكس به غير از خود ما ما رو به بيراهه نبرد به بچـه‌هاي تو و من وقتي يه روز بزرگ شدن فردا كه مي‌خوان بدونن كجا به دنيا اومـدن بگو جوابمون چيه حرف حسابمون چيه تكليـف اون خونه‌اي كه شده خرابمـــــون چيه گناه هرچي كه گذشت به گردن ما بود و هست از ما اگر بـتي شكست بـتهاي تازه جاش نشست هيچكس به غير از خود ما از خود ما فريب نخورد هيچكس به غير از خود ما ما رو به بيــراهه نبرد))

روح اله ریاضی

بالاخره مرتاض از قفس گریخت و خودش را به دنیای کامپیوتر رساند.برای سلامتی همه ی آنهایی که روزگاری برای هم در نوشابه باز می کردیم.منتظرتان هستم. خیلی خوشحالم از این که می بینم رها هم دوباره....از این همبستگی ایرانیها هم که کفم بریده.یکی به من بگه چه خبره؟

مسيح

سلام رهای عزيز / :) / منتظر پست جديدت هستم / :) / سربلند بمونی و ايرونی

mm312

بازم سلام عرض ميکنم. با اجازه وبلاگتو لينک کردم اگه ميشه شماهم منو لينک کن. با آرزوی سرافرازی و موفقيت برای شما.

محمدعلی نوری

با سلام و خسته نباشيد به شما دوست عزيز و هموطن گرامی بنده، من هم فرا رسيدن عيد نوروز و سال جديد را به شما تبريک عرض می کنم و برای شما آرزوی سلامت و موفقيت از خدای متعال دارم. سال خوبی داشته باشيد. در پناه ايزد يکتا.

ملیکا

به آقای احمدی نژاد و همکارانشون خسته نباشيد ميگم :-)